Tak odedávna něco hledáme, až to nakonec najdeme.

Za sedmero řekami a sedmero horami jsme nalezli to, co jsme vyhledávali už hezky dlouho a přitom jsme to měli před nosem. Hledáme různé věci tam, kde si myslíme, že budou, a nehledáme na místech, kde se vyskytují nejvíce.


plochý
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Mnohokrát se stává, že máme myšlenku, ale ne naprosto správně víme co je zač.

Rozjímáme jak co vykonat, ale neustále nám nic se nedostavuje na myšlení. Není od věci, využít předměty, jaké nám jsou pod rukou. Obvykle zrovna tyto objekty jsou nejlepší a nejoriginálnější pro každého kdo je uzří. Inspirace se sem tam těžko objevuje. Ačkoli ji máme zcela před očima, najednou nám odchází a nemusíme ji již nalézt. V případě, že nás cosi nadchlo, když to nemůžeme vykonat hned, zaznamenáme si to do sešitu, abychom to nezapomněli v nejbližších dnech. Inspirace je něčím neobyčejným - držet prst na tepu. A proto, jestliže nás již oslnilo, bylo by ztrátou, kdybychom to nevyužili. Zpravidla všechno využíváme od lidi, co tomu rozumí. No jo, ale i oni musí odněkud čerpat idei. Pouze i obvyklé písmeno A dokáže být perfektním prostředkem pro neobyčejné dílo. Její stavba je tak sestavená, že lze dělat neobyčejné objekty. Chceme být půvabný a dokonalí, tak putujeme do jiných zemí a hledáme inspiraci tam. Až poté, co ji již objevíme a vracíme se domů, najednou zjistíme, že to co jsme si donesli, jsme už odedávna měli na rukou. Písmenko A jde dát vzhůru nohama i vleže a také roztřídit na díly. Máme více možností, než míníme. Inspirací nám může být i dětské hřiště. Průlezky, které tam jsou a jak jsou utvořené. Připomínají bludiště objektů, které připomínají síť. Další možností je vrchol listnatých stromů. Na jaře, a především když květy jsou už rozkvetlé, formuje nádhernou dekoraci.


Všechno kolem toho, nám umožňuje se více vcítit do přirozených myšlenek, s pomocí kterých naše pustá mysl, zůstane naplněná nádhernými motivy - Nevím, co bych dělal, kdyby to nebylo Inspirace. Všude okolo nás je hodně věci, které by se mohly hodit do našich pokojů. Pouze musíme naplánovat jak a kde, by se daly použít.
Tags: