Shabby chic – příjemný a zajímavý typ stylu vintage a nejlepší nápad v ložnici

Dnes, mezi rozmanitými estetiky které se charakterizují velkým zájmem zákazníků každý může uvidět zajímavou módu na vintage. Tento účinek je možné získat díky různým způsobům, dokonce když jsou použité dnešní látky – například styl vintage dávají dekorativní závěsy, malebné obrazy a masky, anebo elegatní nádobí a další stylové dekorační přílohy. Nestojí, avšak, podcenit důležitou roli, kterou dává také vymalba stěn a trefný nábytek. Proto, v průběhu planování zařízení ložnici, stojí to za to, přemýšlet, jak bude vypadat styl shabby chic.

nábytek
Author: Tracey & Doug
Source: http://www.flickr.com
Shabby chic se charakterizuje obrovským, skoro barokním množstvím dekorací, vjemem umělé starnutí látky, a kromě toho velice mírnými barvámi. Ta estetika může změnit každou ložnici v nejromantičtější a útulný koutek. Krásně rovněž vypadá v dětské ložnici pro malou holku. Je to v rostoucí míře trefa do černého pro ty osoby, které mají radé estetika 19. století, “lolita“, nebo jednoduše něco nápaditého.Typické dekorační přílohy pro shabby chic jsou nábytek zdobený způsobem decoupage, úžásné porcelánové panenky, velkoplošné záclony, bohatě zdobené noční skřínky a krásný porcelán. V shabby chic je důležitý přístup k látce – je velmi důležité, aby každé textury, zejména nábytku, byly charakteristické a měly svůj individuální rys. Aby tento vjem obdržet, nábytek a některé dekorační výrobky se potahuje několika vrstvámi barev anebo laku, a tehdy vědomé, pozorné protírání. Kvůli tomu pravděpodobně není vůbec možné splést shabby chic s něčím jiným.

Ačkoliv nábytek shabby chic na první pohled je docela citlivý na poškození, je to pouze iluze – moderní technologie dává mu skvělou úroveň stability a komfortu, a pravděpodobně nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice vybavená v této estetice. Dokonalé zvolené výzdoby a příslušenství shabby chic jsou schopné okouzlit dokonce velké skeptiky – rovněž, protože se charakterizují různorodostí a mezi ními asi každý může najit něco dobrého pro sebe. Během výběru dekorací pro ložnici v estetice shabby chic nejlépe vědět, že pozoruhodné príklady hotových prostorů jsou nejednou dosažitelné na – např. na odborných stránkách, katalogech a nábídkách obchodů věnovaných nejmódnějším dekoracím anebo designu interiérů.